DE

ES

Cam Sera Temizliği Nedir?

Cam seralar, bitki üretiminde ve yetiştiriciliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Cam seralar, ısıyı daha iyi içeriye yansıttığı için ısı dengesinin korunmasında daha iyidir. Isı ve ışık kaynağının içeriye daha iyi geçmesi için kullanılan cam seralar aynı zamanda yağmur, kar, rüzgâr gibi dışarıdan gelen etkileri en aza indirmeyi sağlar ve dayanıklıdır. Cam sera temizliği, seranın içerisindeki doğaya zararlı gaz salınımını en aza indirmek için yapılır. Robsys Robotik Sistemler ekibi olarak cam sera temizlik avantajlarını ve sunduğumuz çözümleri sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Neden Cam Sera Temizliği Yaptırmalısınız?

Cam sera temizliği, seraların verimliliğini arttırmak ve içerisinde yetişen bitkileri korumak için yapılır. Oluşabilecek hastalıkların önüne geçmek ve çevreyi korumak için periyodik olarak cam sera temizlik yapılmalıdır. Güneş enerjisinden ısı ve ışık olarak daha iyi faydalanmak için cam sera temizliğiyapılmaktadır. Cam seranın temizlenmesinin avantajları şu şekildedir;

  • Güneş enerjisinden tam anlamıyla faydalanmanızı sağlar. Yağmur, kar, rüzgâr gibi doğal koşullarda seralarda toz ve kir birikir. Bu istenmeyen maddelerin oluşumunu temizleyerek veriminizi arttırabilirsiniz.
  • Cam seranın temizlenmesi içerisindeki istenmeyen gazların oluşmasını engelleyerek bitkilerin daha iyi yetişmesini sağlayabilirsiniz. Doğaya zararlı gaz salınımını en aza indirebilirsiniz.
  • Serada oluşabilecek bakteri, fasuryum veya virüs gibi hastalıkların bulaşma riskini en aza indirebilirsiniz. Cam sera temizlik işlemi sonrasında kireçleme ve boyama işlemlerimi de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Robsys Temizlik Robotlarıyla Cam Sera Temizliği

cam-sera-temizlik-robotlari-bng-serisi

Üretimin artarak verimliliğin artması üzerine çalışmalarımızı Robsys Robotik Sistemler ekibi olarak sürdürmekteyiz. Cam seralardan almak istediğiniz verimi arttırmak için periyodik temizliğinizi yaparken Robsys cam sera temizlik robotlarını tercih edebilirsiniz. Robsys ile cam seranın temizlenmesi oldukça hızlıdır ve detaylı temizlik yapmanızı sağlar. 

Seralar için özel ürettiğimiz patentli BNG serisi makinelerimiz ile sadece temizlik yapmakla kalmayıp aynı zamanda kireçleme ve boyama işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Hassas teknoloji ile senkronize çalışma sistemi seralarınızın hasar almadan detaylı temizlenmesini sağlamaktadır.

Sensör teknolojisi ile yüksek performans sağlarken uzaktan kontrol edilebilir özelliği ile kolay kullanım sunmaktadır.

Sera içerisindeki verimliliğinizi arttırmak için Robsys BNG serisi robotlarımız ile çevre dostu ve kaliteli temizlik yapabilirsiniz. 

Sera çatılarına yönelik geliştirdiğimiz BNG serisi makineleri tercih etmek istediğinizde “+90 216 206 00 96” nolu numaradan bizi arayabilir veya form doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Güneş Enerjisi

×